16 czerwca 2024

PCmet.pl

Zadbaj o swój komputer

Biznes z Usługami Chmurowymi Wyprzedza Konkurencję Zobacz w Jakie Usługi Chmurowe Zainwestować

Poszerzanie horyzontów w firmie to klucz do ciągłego zaskakiwania klientów. Utrzymanie się na rynku wraz z inwestycją w usługi chmurowe jest łatwiejsze niż bez nich. Ale w co właściwie inwestować? Obecnie rynek oferuje bardzo wiele, a podobnych firm jak twoja jest całkiem sporo. Jak biznesy radzą sobie z chmurą w Europie i na Świecie?

O rynku chmurowym

Rynek chmurowy co jakiś czas poszerza swoją ofertę. A jak wypada on w Polsce na tle Europy i Świata? Inwestowanie w usługi chmurowe zawsze przynosi zyski. Jest to obecnie najlepszy sposób na zadowolonego klienta, który otrzymuje stały kontakt z przedstawicielem biznesu. A może chmura może doprowadzić do upadku biznesu? Zobacz o co chodzi z tymi chmurami.

Jeżeli poszukujesz rozwiązań chmurowych to masz do wyboru:

  1. Cloud consulting, czyli konsultacje z wykorzystaniem chmury: czy twoje usługi będą lesze w chmurze?, a może chcesz wiedzieć jakie koszty migracji i wdrożenia chmury w firmie będą dotyczyły twojej inwestycji? Ekspert może tobie wyjaśnić również zależności pomiędzy aplikacjami. Konsultacje mogą obejmować również optymalizację wydajności i kosztów usług, które firma już teraz wykorzystuje.
  2. Cloud Programming daje możliwość pozyskania kompetencji do zarządzania biznesem z chmurą natywnie albo bezserwerowo. Masz też dostępność do poszukiwanych na rynku programistów.
  3. DevOps pozwala na tworzenie i rozwijanie infrastruktury IT w firmie. Wykorzystuje do tego monitoring, narzędzia CI/CD. Obecnie wszystko odbywa się w chmurze, a przygotowanie i jakość środowiska tworzy właśnie DevOps.
  4. Cloud Analytics pozwala na analizę danych w chmurze. Istnieje możliwość zbudowania prawdziwej ale wirtualnej hurtowni danych w chmurze. Biznes zyskuje szybsze i prostsze rozwiązanie do analizy danych.
  5. Cloud Security dba o bezpieczeństwo i poufność danych. Praca zdalna polega na rozwiązaniach chmurowych, które zapobiegają wyciekom informacji, pozwala też na backup danych.

Chmura obliczeniowa pozwala na wiele więcej. Jednak wymienione opcje są tymi najczęstszymi wymienianymi w ofertach od firm zajmujących się wdrażaniem usług chmurowych. Biznes oparty o inwestycje w usługi chmurowe pozwala na minimalizację kosztów i zwiększa wydajność pracy całego zespołu. Wdrożenie chmury jest prostsze niż myślisz, warto pomyśleć o kroku milowym w firmie.

Źródło: InformacjeOnline

Copyright © All rights reserved.