24 lipca 2024

PCmet.pl

Zadbaj o swój komputer

Blog- łatwy sposób zarabiania, czy niespełnione oczekiwania?

laptopy

To, że blog jest świetnym narzędziem do zarabiania pieniędzy wie każdy kto interesuje się zarabianiem przez internet. Takie osoby wiedzą również, że łatwe i szybkie zarabianie na blogu to tylko mit przez który wiele osób porzuca blogowanie.

Zarobki niektórych osób z blogowania robią wrażenie, ale są to osoby które ciężko pracowały na swoją pozycję i ich zarobki nie przyszły z dnia na dzień. Blog, aby przynosił zysk należy najpierw wypromować, wypozycjonować, zdobyć czytelników i wówczas spieniężyć. To nie jest proces trwający jeden, czy dwa dni, ale kilka miesięcy, a nawet rok i więcej.

Wiele osób rozczarowanych zarobkami na blogu porzuca go jako niespełnione marzenie o zarobkach. Oczywiście może się zdarzyć, że nagle blog po miesiącu zyska dużą popularność, bo np. jego post stał się wirusowy i wielu ludzi zaczęło na niego wchodzić, lecz są to raczej wyjątki, a nie norma.

Prowadzenie bloga to ciężka praca dla cierpliwych, gdzie w dodatku nie ma gwarancji, że kiedyś ta praca się zwróci. Blog jest dla osób, które patrzą na zarabianie w dłuższej perspektywie, a nie myślą o zarabianiu tu i teraz.

A jeżeli ktoś zastanawia się nad przeprowadzeniem audytu SEO, warto kliknąć ten artykuł: https://wawa.pl/pozycjonowanie-na-warszawe-czy-warto-przeprowadzic-audyt-seo/.

Jak wspomniałem wcześniej blog, to nie jest łatwy i szybki zarobek, najczęściej trzeba cierpliwości oraz czasu. Te wszystkie „martwe” blogi to często niespełnione nadzieje finansowe. Nie każdy blog się wybije, nie każdy blog ma potencjał do zarabiania, dlatego na blogu dobre pieniądze zarabiają cierpliwi, systematyczni, którzy ciągle zdobywają nową wiedzę i zamiast się załamywać i poddawać, bo blog nie zarabia tyle ile chcieli, to analizują dlaczego tak jest i wprowadzają zmiany, aby było inaczej.

Copyright © All rights reserved.