16 czerwca 2024

PCmet.pl

Zadbaj o swój komputer

Jak znaleźć zastępczy wentylator do GPU?

Bardzo częstym problemem jest fakt, że wentylator naszego GPU ulega uszkodzeniu lub zaczyna szwankować. W takim przypadku wielu użytkowników czeka, aż wentylator całkowicie przestanie działać z myślą, że GPU może trafić do szuflady. Ale rzeczywistość jest taka, że wentylatory mają wymienne wiatraki w większości modeli, trudność polega na tym, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni model. Jak możemy to zrobić?

Proces ten jest bardzo prosty, nie wymaga wcześniejszej wiedzy do prawidłowego wyboru i wystarczy postępować zgodnie z tymi krokami, aby znaleźć odpowiedni model.

Prawdą jest jednak, że nie wszystkie modele GPU będą miały dostępne wentylatory zastępcze, zwłaszcza jeśli mówimy o starych lub bardzo starych kartach graficznych, głównie dlatego, że w tamtych czasach branża nie zajmowała się tego typu produktami i dlatego nie były one wprowadzane na rynek.

Na początek musimy mieć pod ręką albo samą kartę graficzna, albo jej pudełko. To, na co będziemy zwracać uwagę, to przede wszystkim model GPU, a zwłaszcza jego SKU. Jest to pierwszy krok, który w bardzo dobrze znanych i sprzedawanych modelach uchroni nas przed koniecznością demontażu karty graficznej nawet z komputera. Następnym krokiem, kiedy już znamy te dane jest przejście bezpośrednio na Aliexpress i wpisanie przez wyszukiwanie (w naszym przypadku i jako przykład) „wentylatory Zotac gaming GTX 1660 SUPER AMP 6 GB.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.